• et
 • en
 • Kuidas tükkšampooni kasutada?

   

  Traditsioonilise vedelšampooniga harjunud kasutajale võib tükkšampoon esmapilgul võõrana tunduda. Mismoodi sellega pesemine käib? Kas see ikka vahutab ka? On see ikka päris kindel, et juuksed korralikult puhtaks saavad? Kui ka Sina tahad astuda sammu keskkonnasõbralikuma elu suunas, kuid kõhkled veel tükkšampooni kasutusmugavuses, toome alljärgnevalt välja mõned nipid kompaktse tükkšampooniga sõbraks saamiseks:

   

  Esimene pesukord

  Harilikku käteseepi meenutavat šampooni esimest korda karbist välja võttes tuleks see enne kasutama asumist sooja veega märjaks teha ning seda kümmekond sekundit käte vahel vahule hõõruda. Edaspidistel kasutuskordadel on šampoon kohe kasutamiseks valmis.

  Arvesta ka, et šampooni positiivne mõju juuste struktuurile ja väljanägemisele võib väljenduda alles mitmendal pesukorral – kuni juustes on varasemalt kasutatud toodete jääke, ei pruugi tükkšampooni head omadused esile tulla.

  Šampooni juustesse kandmine

  Tavaline vedelšampoon sisaldab peaasjalikult vett, mistõttu on selle tootmine ja transport tükkšampoonist märkimisväärselt keskkonnavaenulikum. Tükkšampoon sisaldab vaid tõhusaid koostisosi – veekomponendi lisad Sina! Selleks tee juuksed korralikult sooja veega märjaks ning hõõru šampoon kas peopesas vahule ning seejärel pähe või otse juustesse – kuidasiganes Sinu jaoks mugavam on.

  1. Tee juuksed korralikult märjaks (võid ka dušijoal šampooni pealekandmise ajal juustele langeda lasta)
  2. Võta šampoonitükk ning hõõru see juustesse: pisut otsaette, pisut pea kummalegi küljele, pisut kuklasse.
  3. Aseta šampoon seebialusele või dušikorvi tagasi ning hõõru šampoon juustes vahule.
  4. Loputa juuksed hoolikalt leige veega.

  Palsam?

  Et šampoon sobib kõigile juuksetüüpidele, on meie klientide seas sadu väga erinevaid kasutajakogemusi. Ehkki juuksehooldus on juuksetüübiti individuaalne,  on enamus kasutajaid avastanud, et NÄKK tükkšampoone kasutades ei ole ka varem palsami järele janunenud juustesse lisaniisutust vaja. Eriti kuivade ja kapriissete juustega näkkidel soovitame NÄKK tükkšampooni kombineerida NÄKK tükkpalsamiga. Normaalsete juuste puhul piisab, kui palsamit kombineerida tükkšampooniga pesemisele lisaks kord nädalas (või kahe nädala tagant) hooldava kuurina või vajaduse korral, kui juuksed vajavad keskkonnategurite tõttu või kuumtöötlemise järel lisahoolt ja –niisutust.

  Teistmoodi tunne

  Paljud kasutajad kohkuvad esimest korda tükkšampooniga pestud juukseid loputades ära – juuksed tunduvad teistsugused kui tavašampooniga pestes. Ära lase sellel esmamuljel end heidutada – pärast kuivatamist on juuksed kerged, kohevad ja siidised.

  Kui kauaks toodet jätkub?

  Ilmselt aimad meie igavat ümmargust vastust sellele küsimusele… šampoonikulu on väga individuaalne! Kui palju toodet kulub, määravad kasutuskordade sagedus ning juuste pikkus ja paksus. Meie klientide tagasiside põhjal on üllatus valdavalt positiivne – toodet jätkub oodatust palju kauemaks! Hinnanguliselt jagub ühest tükkšampoonist sama kauaks, nagu kuni kahest tavamõõdus šampoonipudelist.

  Pärast pesu:  šampooni hoiustamine

  Oluline on, et tükkšampoon ei jääks pärast kasutamist märjaks – veeloigus seismine jätkab toote sulatamist ning sedasi muutub see pehmeks ja toodet kulub märkimisväärselt rohkem. Eelistada tasuks šampooni hoidmist lahtiselt dušikorvis või kuivaksnõrgumist võimaldaval seebialusel.

  Kui soovid toodet hoida karbis, on hea nipp see pärast juustesse kandmist kuivaks raputada ning enne kaane sulgemist natukeseks küljele püsti seisma jätta.

   

  Nagu kõik teisedki esmapilgul uued ja harjumatud asjad, saab tükkšampooni kasutamine ruttu käppa ning õige pea ei suuda sa enam meenutadagi, missugune igapäevane pesurutiin enne tükkšampoonide avastamist välja nägi.

  Soovid uudiskirja?