• et
  • en
  • 5 nippi, et tükkšampoon kestaks

    Kuidas saab ikkagi olla, et üks nii pisike peopessa, taskusse ja ridiküli mahtuv tükk võib asendada terve šampoonipudeli või suisa kaks? Mis võlukunst see ometi on?

    Ehkki esmapilgul võib harjumuspärase vedeltoote asemel tükkšampooni haaramine tunduda pehmelt öeldes pentsik, tajud tõenäoliselt juba paari pesukorra järel, kui mugav ja loogiline tahke toote kasutamine tegelikult on. Kes see oli, kelle duširiiul varem värvikirevaid kobakaid plastpudeleid tuugalt täis oli? Ei mäleta. Veetsingi kõik need korrad vahutorti juustest välja loputades terve igaviku, sest peopessa lurtsatas pisut liiga suur kogus toodet? Miks pläkerdasin enne igat seiklust oma juuksehooldustooteid reisipudeleisse villida selle asemel, et šampoonikarbike lihtsalt käsipagasisse visata? Kas ma tõesti jändasin varem pudelipõhjast toote kättesaamisega seda meeleheitlikult lurtsutades, raputades, loputades? Ei saanud olla...

    Kui tahke tootega pesemise kunst käppa saab, on tükkšampooni kasutusmugavus vedeltoote omast mäekõrguselt üle. Et aga NÄKK tükkšampoonist maksimum võtta, on hea teada mõningaid nippe, mis nõuavad vähest pingutust ning saavad peagi alateadlikuks standardiks Sinu igapäevases juuksehooldusrutiinis.

    Tükkšampooni hoiustamine

    Kui "tavaline" šampoon ning palsam sisaldab peaasjalikult vett, lisad NÄKK tükkšampoonile veekomponendi sina. Toode aktiveerub ja sulab veega kokkupuutel, mistõttu on oluline, et kasutuskordade vahel oleks Sinu tükktoode võimalikult kuiv. Veendu, et tükkšampoon ei jääks veeloiku seisma ning jälgi, et (kuiv) õhuringlus oleks tagatud. Selleks sobivad hästi:

    Dušikorv või -riiul

    Aseta pakendivaba šampoonitükk otse duširiiulile - sedasi käib õhk toote ümber ringi ja liigne niiskus nõrgub ära. Veendu vaid, et duši veejuga korvi peale suunatud ei oleks.



    Seebialus

    Tavaline käteseebialus sobib hästi ka šampoonialuseks. Vali oma vannitoa interjööriga ideaalselt sobiv isend - veendu vaid, et sellel oleks põhjas avad, mille kaudu õhk läbi käia ja vesi ära nõrguda saaks.



    Luffa-käsn

    Naturaalne käsnkõrvitsast tehtud käsn on ideaalne plastivaba (ja komposteeruv!) abimees keha pesemiseks ja koorimiseks ning täpselt niisama hästi sobib see ka seebialuseks. Lõika luffa-käsnast sobivas mõõdus viil ning kasuta seebialusena või aseta tükkšampoonikarbi põhja.

    Mida teha tükkšampooniriismetega?

    Paljude kasutuskordade järel muutub tükkšampoon lõpuks õhukeseks ning kasutusmugavus ei ole enam endine. Mida siis teha, et oma tahkest NÄKK lemmikust viimast võtta? Võid näiteks: 

    - "Kleepida" vana šampooni uue külge - pärast esimest kasutuskorda uue tahke šampooni või palsamiga saad vana õhukese šampoonitüki vajutada uue külge. Nii saad kogu toote viimseni ära kasutada.

    - Panna šampoonikillukesed korduvkasutatavasse pudelisse, täita selle veega ning õrnalt loksutada kuni šampoon on vees lahustunud. Kodukootud vedelšampoon!

    - Jätta šampooniliistaka karpi ning kasutada seda meigipintslite ülitõhusaks puhastamiseks.


    Millaliganes Sul tükkšampooni kasutamisel küsimusi tekib, oleme meie NÄKK naiskonnaga alati valmis Sind käekõrval uue ja mõnusama peapesurutiini ning üliheade soengupäevade maailma sisse juhatama!

    Soovid uudiskirja?